Rendelési időpont: Hétfő-péntek: 8:00–20:00
Hívjon minket bizalommal: +36 1 400 1167
Email cím: info@bobdent.hu
Cím: 1164 Budapest, Művezető utca 7.
Érzéstelenítő zselét használunk a tűszúrás előtt. A zselé az íny felszínét képes elérzésteleníteni, a mélyebb rétegeket azonban nem. Így az érzéstelenítő beadásával járó fájdalom csökkenthető. Maga a tű, amit használunk, rendkívül vékony, ezért az általunk okozott fájdalom is sokkal kisebb, mint a régi hagyományos tűk esetében. Természetesen nagyon lassan, óvatosan adjuk be az érzéstelenítőt, mert tudjuk, hogy így járunk el a lehető legkisebb kellemetlenséggel.
Altatásban nem, viszont éber szedációban végzünk kezeléseket. Ugyanakkor ezen alkalmak az aneszteziológus kollégánkkal előre egyeztetett időpontban történnek. A szedációban végzett kezelések szájsebészeti jellegűek, és előre tervezettek. Töméshez, gyökérkezeléshez, vagy egyéb általános fogászati beavatkozásokhoz nem javasoljuk a szedációt.
Az altatás előtt a sebészi jellegű beavatkozáshoz és az altatás előtt különböző kivizsgálásokra lehet szükség. Az éber szedáció előkészülete nem igényel sok kivizsgálását és könnyen kivitelezhető. A páciensnek mindössze a kézhát felszínén lévő kis vénáját használjuk arra, hogy az altatószert bejuttassuk. Ez nem megterhelőbb, mint egy rutin vérvétel. Az altatás hatása néhány óra múlva szűnik meg. Az éber szedáció után körülbelül negyed óra elteltével a páciens teljesen tiszta tudatállapotban van már, és hazaengedése is így hamarabb lehetséges.
Igen. Minden kezelőnkben nyugtató zene szól. Ha valaki szeretné, azt a zenét is szívesen engedjük lejátszani, ami őt megnyugtatja. Ha valaki fülhallgatóval szeretné a saját zenéjét hallgatni, az is lehetséges.
Általában 2-3 óra, amíg az érzéstelenség megszűnik.
A lidokain érzékenység egy létező dolog, bár valószínűleg sokkal ritkább a valódi előfordulása, mint ahogyan azt sokan gondolják. Ennek oka az, hogy a kezelések alkalmával a páciensek fokozott stresszállapotban vannak, magas egyébként is az adrenalin szintjük ilyenkor. Ráadásul a helyi érzéstelenítő oldat nem csak az érzéstelenítő szert tartalmazza, hanem adrenalint is. Ebből az következik, hogy gyakran a szervezetbe többletként bekerülő adrenalin okoz egy 2-3 perces heves szívdobogás érzést. Ezt gondolják sokan lidokain érzékenységnek. A valódi lidokain érzékenység egy allergiás reakció, aminek más tünetei vannak. A Bobdentben egyébként nem használunk lidokaint, hanem egy másik típusú érzéstelenítő szerrel dolgozunk, aminek a neve artikain. Erre jóval kisebb arányú az allergia.
Igen. A helyi érzéstelenítőből az a mennyiség, ami a fogászatban szükséges, nem befolyásolja sem a szoptatást, sem a terhességet.
Igen, gyerekek is kaphatnak helyi érzéstelenítőt. A mennyiség persze kevesebb, mint egy felnőttnek való. A jótékony hatása, ami az adott kezelés fájdalmatlanságát jelenti gyermekünk számára, felbecsülhetetlen. Gondoljunk csak bele, hány generáció retteg a mai napig a fogászattól, csak azért, mert gyerekként nem kapott érzéstelenítőt a fogászati kezeléséhez.
Erre törekszünk, és gyakran sikerül is elérnünk. Ilyenkor több érzéstelenítőre van szükség, hogy fájdalommentessé tudjuk tenni az elvégzendő kezelést.
Jelentkezzen fogászati konzultációra az Ön vagy akár az egész családja számára. A fogászati vizsgálaton nem csak akkor érdemes megjelenni, ha valamilyen fájdalma, vagy panasza van. Fogászati probléma akkor is kialakulhat, ha nem okoz észrevehető panaszt, tünetet.
Mi a Bobdentnél azt javasoljuk, hogy fél évente érdemes megjelenni egy általános fogászati állapotfelmérésen, így a tünet nélküli fogászati teendők hamar kiszűrhetők, a nagyobb problémák megelőzhetők.
Kérjen időpontot az alábbi jelentkezési lap kitöltésével és elküldésével. Kollegáink keresni fogják a megadott elérhetőségen időpont egyeztetés céljából.
Sűrgős esetben kérjük hívja a +36 1 400 1167-es számot!
Iratkozzon fel a Bobdent Info szolgáltatásunkra, hogy a leghamarabb értesüljön aktuális ajánlatainkról, rendelőnk fejlesztéseiről és hasznos tanácsokat kapjon fogai egészségével kapcsolatban.